تبلیغات
همه چیز در مورد ....... - ** توهم عمل جنسی چه می کند؟
 
همه چیز در مورد .......
no smoking
درباره وبلاگمدیر وبلاگ : ( س - ظ )
آرشیو وبلاگ
نویسندگان
برچسبها

مى دانیم جوانى دوران «بحران» غرائز مخصوصاً «غریزه جنسى» است. این غریزه اگر به صورت صحیحى رهبرى نگردد خرد كننده ترین ضربه را بر پایه خوشبختى و سعادت جوانان خواهد زد، و سرنوشت آنها را به كلى دگرگون خواهد ساخت.

به گزارش رهوا و به نقل از نظام آباد- رضا نصرت پور - یکی از مهمترین مسائل و انحراف جنسی  که جوانان با آن رو به رو هستند و معمولا راه های مقابله با آن را نمی دانند «استمنا» است. بیماری غیر قابل انكار که به سرعت  شكل «اعتیاد» به خود مى گیرد، اعتیادى ریشه دار و كشنده تا آن جا كه گاه در یك روز چندین بار دامان مرتكبین خود را آلوده مى سازد،و حتّى طبق اعتراف صریح بعضى از مبتلایان گاهى كارشان به جایى مى رسد كه تنها با «تصوّر و فكر»! بدون هیچ گونه عمل دیگر مایع مخصوص از آنها دفع مى گردد.

ولى از آن خطرناك تر یأس و نومیدى از مبارزه با این اعتیاد است، زیرا این نومیدى بزرگ ترین سدّ راه نجات مبتلایان خواهد شد و واكنش هاى فوق العاده نامطلوب روحى در آنها ایجاد خودهد كرد، مبتلایان باید اطمینان كامل داشته باشند كه اگر بخواهند مى توانند در مبارزه با این عادت شوم پیروز گردند، و حتّى عمده آثار آن را از وجود خود برچینند، خواه دوران این مبارزه كوتاه یا طولانى باشد.

كسانى كه از چنگال این عادات شوم نجات یافته اند باید قدر پاكى خود را بدانند، و در حفظ آن نهایت مراقبت را بنمایند، از هر گونه وسوسه شیطانى در این راه بپرهیزند، نباید فراموش کنند بسیاری از جوانان هستند که با این معضل دست به گریبانند و راه های فراوانی را جهت ترک عادت پیش گرفته اند و نا موفق بوده اند.

این نکته نیز قابل ذکر است که شرط پیروزى قطعى در مبارزه با هر نوع اعتیاد غلط، اعم از اعتیادهاى خطرناك جنسى یا اعتیادهاى دیگر،  پس از «امیدوارى و اطمینان به پیروزى» داشتن تصمیم قاطع است.

در اینجا به ده نکته که کمک شایانی به ترک این انحراف و بیماری جنسی می کند اشاره می کنیم.

1- اجتناب از هر گونه تحریك مصنوعى

اگر جوانان انتظار داشته باشند كه هر شب در سینما یا در برابر تلویزیون ناظر صحنه هاى هوس آلود «فیلم هاى سكسى» باشند، و همه روز قسمت مهمى از وقت گران بهاى خود را به مطالعه «رمان هاى عشقى» و تماشاى «عكس هاى شهوت انگیز» مجلات فاسد و مبتذل بگذرانند، و در كوچه و خیابان با ولع تمام اندام برهنه زنان و دختران را ورانداز كنند، و با این همه باز هیچ گونه آلودگى پیدا نكنند سخت در اشتباهند.

این گونه «تحریكات مصنوعى» كه هیچ گونه ضرورتى هم ندارد، مسیر فكر هر جوانى را از مسائل اصولى زندگى تغییر مى دهد و به سوى مسائل جنسى، آن هم به صورت حاد و طغیانگر، مى كشاند.

شب و روز، آنها را در یك حال اضطراب دائمى عصبى كه آثار نامطلوب آن بر تمام وجود آنان سایه خواهد افكند نگه مى دارد.

همه جوانان عزیز - مخصوصاً آنهایى كه داراى پاره اى از عادت هاى غلط جنسى هستند - باید به شدت از این گونه امور بپرهیزند، از دیدن این فیلم ها، و مطالعه آن رمان ها و هر گونه چشم چرانى عمدى اجتناب ورزند، آرامش فكرى خود را بى جهت بر هم نزنند، و اعصاب نیرومند خود را با هیجان هاى دائمى تضعیف نكنند.

براى موفقیت در این قسمت لازم است سرگرمى هاى سالم و مناسبى براى اوقات فراغت خود انتخاب نمایند و به كمك دوستان خود برنامه هاى صحیحى براى این اوقات تنظیم كنند.

این سرگرمى ها ممكن است:*  ورزش هاى فردى و دسته جمعى

*پیاده روى در هواى آزاد

* مطالعه كتب سودمند و مفید

* پرورش گل در منزل و به طور كلى كارهاى كشاورزى،

*  كارهاى دستى

* جمع آورى اشعار

*  تهیه كلكسیون هاى عكس و تمبر و مانند اینها.

شركت در انجمن هاى گوناگون و كنفرانس هاى علمى یا اخلاقى، باشد. در نشریه اى كه تحت عنوان «سرگرمى هاى خطرناك» به وسیله مطبوعات هدف نشر داده شده قسمت قابل توجّهى از سرگرمى هاى سالم تشریح گردیده است.

2- تهیه برنامه فشرده و تمام وقت

جوانان باید بطور حتم براى تمام شبانه روز خود برنامه تنظیم كنند به طورى كه یك ساعت وقت بیكار و بدون برنامه نداشته باشند.

نمى گوییم مرتباً درس بخوانند یا كار كنند، بلكه مى گوییم اگر تفریح یا ورزش هم دارند برنامه داشته باشند، و یك ساعت خالى از برنامه نباشد.

جوانان باید بدانند بزرگ ترین بدبختى براى یك جوان این است كه وقت هاى خالى از هر گونه برنامه داشته باشد.

ممكن است جوانى بیكار باشد و جویاى كار، امّا در عین حال براى شب و روز خود برنامه اى تهیه كند، اعم از مطالعه و تفریح و استراحت و مانند آن.

حتى اگر جوانان بتوانند برنامه روزانه خود را كمى بیش از مقدار وقتشان تنظیم كنند به طورى كه فكر آنها حتى یك لحظه بیكار به معناى واقعى نباشد بهتر است، زیرا اشتغالات فراوان فكرى، اثر عمیقى در انصراف فكر از آن عادات شوم دارد.

بسیار دیده شده كه افراد معتاد به سیگار در روزهاى تعطیلى چند برابر روزهایى كه مشغول كار هستند سیگار دود مى كنند، این تفاوت فاحش، اثر همان اشتغال فكر و اعصاب و بدن به كارهاى مثبت و انصراف از كارهاى بیهوده یا زیان آور در ایّام غیر تعطیلى است.

خلاصه افرادى كه گرفتار اعتیادهاى غلط جنسى هستند اگر برنامه مشغول كننده اى براى تمام وقت خود نداشته باشند به آسانى نمى توانند این عادت را از سر خود دور كنند،

و تهیه چنین برنامه اى از مؤثرترین عوامل ترك اعتیاد است، و مطمئناً با تهیه چنین برنامه اى قسمت مهمى از مشكلات ترك این اعتیاد را پشت سر خود خواهند گذاشت.

3- توجّه مخصوص به ورزش


معروف است ورزشكاران نسبت به مسائل جنسى كم علاقه هستند، چون ورزش مقدار فراوانى از انرژى هاى بدنى و فكرى آنها را به خود اختصاص مى دهد و طبعاً از مسائل دیگر كم مى كند.

به همین دلیل براى جلوگیرى از تحریكات زیاد جنسى لازم است جوانان برنامه هاى وسیع و متنوع ورزشى انتخاب كنند.

مبتلایان به این عادت شوم غالباً افرادى گوشه گیر، منزوى كم تحرك و خمود هستند و همین گوشه گیرى و انزوا و عدم تحرك وضع آنها را تشدید مى كند، و اگر از این وضع به كلى در آیند و زندگى خود را با تحرك زیاد بیامیزند اثر عمیقى در بهبود حال آنها و ترك عادتشان خواهد بخشید.

این گونه افراد معمولا اعصاب ضعیف و ناتوانى دارند، و ورزش هاى متنوع و مناسب در تقویت اعصاب آنها فوق العاده مؤثّر است.

این افراد هر چه وقت اضافى و خالى از برنامه دارند باید به بازى هاى گوناگون ورزشى و یا پیاده روى در هواى آزاد تخصیص دهند تا هم سلامت از دست رفته خود را باز یابند و هم قسمتى از انرژى هاى جسمى و فكرى آنها متوجه این قسمت گردد.

به همان اندازه كه تحرّك و ورزش هاى فردى و دسته جمعى براى آنها مفید است، انزوا و به گوشه اى خزیدن و در فكر فرو رفتن براى این قبیل افراد سم مهلك است كه باید به هر قیمتى شده از آن دورى گزینند.

این توصیه را فراموش نكنید و آثار معجزه آساى آن را ببینید، در روز آن قدر ورزش كنید كه خسته شوید و شب هنگام به محض این كه در بستر آرمیدید در خواب عمیقى فرو خواهید رفت و از شر بسیارى از خیالات و افكار مضر و كشنده كه در این موقع به سراغ جوانان مى آید در امان خواهید بود!

4- باید عادتى جانشین عادتى گردد

روانشناسان مى گویند: براى ترك یك عادت بد حتماً باید به سراغ عادت خوب رفت و آن را جانشین عادت بد نمود.

مثلا كسانى كه عادت به قمار دارند، و با این كه تمام زیان هاى آن را مى بینند و حس مى كنند، باز حاضر نیستند آن را ترك گویند، و به گفته خودشان وقت قمار كه مى رسد نمى فهمند چه نیرویى آنها را مانند یك اسیر و برده به سوى این عمل كه عقل و وجدانشان آن را محكوم ساخته مى كشاند؟!، چنین كسانى براى این كه بر این عادات غلط پیروز شوند حتماً باید در همان ساعات، بازى صحیحى را (مانند یك مسابقه ورزشى سالم) جانشین بازى قمار كنند تا این عادت بد به اصطلاح از سر آنها بپرد.

و به عبارت دیگر انرژى خاصى كه تحت تأثیر انگیزه عادت در آن حال تحریك مى گردد به این سمت كشیده شود و مصرف گردد بدون این كه هیچ گونه واكنش نامطلوبى داشته باشد (دقت كنید).

در مورد عادات بد جنسى باید درست در همان ساعاتى كه انگیزه آن در مبتلایان تولید مى شود به سراغ برنامه خاصى براى چنین ساعتى از قبل پیش بینى كرده اند بروند، به سراغ مسابقه علمى، ورزشى، مسابقه هوش، مطالعه یك اثر جالب، یك ورزش مورد علاقه مانند كوهنوردى، اسب سوارى و... این كار را آن قدر ادامه دهند كه جانشین عادت بد سابق گردد.

5- پرهیز مطلق از تنهایى

این گونه افراد باید حتماً و بدون هیچ گونه قید و شرط از تنها ماندن به شدت اجتناب كنند.

هرگز تنها نباشند; در خانه تنها نمانند، شب در اطاق تنها نخوابند، تنها براى مطالعه به نقاط خلوت نروند.

و به محض این كه در محیطى احساس كردند تنها هستند

از آن محیط بیرون بروند.

این گونه افراد مخصوصاً باید این نكته را فراموش نكنند كه به مجرد این كه نخستین تحریك را در خود حس مى كنند بلافاصله برخیزند و سرگرم كار دیگرى شوند. فراموش كردن این تذكر غالباً گران تمام مى شود.

تنهایى، محیط كاملا مساعدى است براى پرورش میكرب این اعتیاد در فكر هر جوان، و تمام جوانانى كه مى خواهند خوشبخت و سالم و از خطرات عظیم استمنا در امان باشند باید از تنهایى بپرهیزند.

6- ازدواج در نخستین فرصت

این افراد اگر امكاناتشان اجازه مى دهد باید در نخستین فرصت ازدواج كنند حتى اگر امكانات آنها «تنها» براى انتخاب نامزد (البتّه نامزد مشروع كه عقد شرعى آن اجرا شده باشد) فراهم است باید این فرصت را نیز از دست ندهند.

خلاصه ازدواج تأثیر قابل توجّهى در مبارزه با این انحراف جنسى دارد و در صورتى كه دامنهة توقّعات را كوتاه و تشریفات زاید و بیجا را از آن حذف كنند كارى است بسیار سهل و ساده و آسان، ولى متأسفانه یك سلسله اوهام و قیود غلط، دست و پاى غالب طبقات را - اعم از تحصیل كرده و بى سواد - در این قسمت بسته است.

بعضى از جوانان معتاد از ازدواج وحشت دارند، ولى این وحشت كاملا بى اساس است زیرا با به كار بستن دستورها هم ترك این اعتیاد آسان است و هم پیروزى در تمام مراحل ازدواج و زناشویى.

7- تلقین و تقویت اراده

«تلقین» نیز در مبارزه با این عادت رُل مهمى را بازى مى كند.

افراد معتاد باید مرتباً به خود تلقین كنند كه به خوبى قادر هستند این عادت زشت را ترك گویند.

براى این كه تلقین در آنها اثر قوى و سریع ببخشد آن طور كه یكى از اطباى روانشناس دكتر «ویكتور پوشه فرانسوى» مى گوید: - باید تلقین را به صورت زیر چندین روز پشت سر هم ادامه دهند - همه روز در محل آرامى كه چیزى فكر آنها را به خود مشغول نسازد، فكر خود را متمركز ساخته و با كلمات شمرده و محكم این جمله را تكرار كنند: «من به خوبى قادر هستم این عادت بد را از خود دور كنم، من قادرم»! تكرار این تلقین ساده اثر عجیبى در تقویت روحیه و ترك این عادت و هر عادت بدى دارد. (مى توانید آزمایش كنید).

علاوه بر این باید براى تقویّت اراده از مطالعه كتاب هاى روانى كه براى تحكیم و رشد شخصیت و تقویت اراده نوشته شده است غفلت نورزند، زیرا همان طور كه دانستیم - و همه معتادانى كه موفق به ترك این عادت بد و سایر اعتیادهاى ناپسند شده اند اعتراف دارند - نخستین گام در این راه «اراده و تصمیم» است.

8- پرهیز كامل

از معاشرت و همنشینى با افراد منحرف و مبتلا به این عادت بد، در همه اوقات مخصوصاً دوران مبارزه، باید به طور مطلق دورى جست همان طور كه از مبتلایان به «وبا» فرار مى كنند. علاوه بر این باید زیان ها و عواقب دردناك و مرگبار این عمل را هرگز از خاطر خود دور ندارند و هرگز گوش به سخنان وسوسه انگیز این و آن ندهند.

نقش معاشران بد و فاسد در ابتلاى به این انحراف، و ادامه آن، بسیار عجیب است آنها براى این كه كمتر احساس گناه و بدبختى كنند سعى دارند افراد دیگرى را نیز مبتلا سازند و به سرنوشت غم انگیز خود گرفتار نمایند، لذا همواره مى كوشند با سخنان وسوسه انگیز این عمل شوم و زشت را لذت بخش و كم ضرر جلوه دهند، ولى جوانان بیدار هرگز در دام وسوسه هاى شیطانى آنها نمى افتند.

9- تقویت عمومى و رژیم غذایى

داشتن یك رژیم غذایى كامل و سالم كه موجب تقویت عمومى بدن گردد نیز در مبارزه با این عادت كه در بسیارى از مواقع از ضعف اعصاب سرچشمه مى گیرد و یا خود عامل ضعف اعصاب است تأثیر قابل توجّهى دارد.

استحمام با آب سرد (البتّه در مواقعى كه وضع هوا اجازه مى دهد) و سپس ماساژ دادن بدن با حوله نیز كمك مؤثرى به این گونه افراد مى تواند بنماید.

همچنین این گونه افراد باید به شدت از پوشیدن لباس هاى تنگ و چسبان كه عامل مؤثّرى براى تحریك مصنوعى است بپرهیزند، این گونه لباس ها اصولا براى همه جوانان زیان بخش و حتى گاهى خطرناك است هم به نمو و رشد طبیعى جسم آنها صدمه مى زند و هم وسوسه انگیز و تحریك آمیز است.

10- استمداد از نیروى ایمان و عقاید مذهبى

نیروى ایمان و عقیده مذهبى مى تواند بزرگ ترین كمك را به این مبتلایان كند و آنها را به زودى از چنگال این عادت بد نجات بخشد.

این گونه افراد هرگز نباید خود را یك فرد نفرین شده و مطرود درگاه خداوند بدانند. بلكه باید به لطف خداوند بزرگ كاملا امیدوار باشند و هنگام نماز و پس از نماز كه سر به سجده گذاشته و با آفریننده مهربان و بخشنده خود راز و نیاز مى كنند با تمام دل و جان و با تمام ذرات وجود خویش از او بخواهند كه آنها را در ترك این عادت زشت یارى كند و از چنگال آن برهاند و مطمئناً هرگاه با جان و دل به او توجّه نمایند، لطف خداوند مهربان به یارى آنها خواهد شتافت و در این مبارزه حیاتى پیروز خواهند شد.

و نیز باید در همه جا و در همه حال او را حاضر و ناظر بدانند و هرگز به خود اجازه ندهند در پیشگاه مقدّس او دست به چنین كار خلافى بزنند.

ما اطمینان كامل داریم اگر مبتلایان دستورهاى بالا را دقیقاً فقط براى یك ماه به كار بندند از شر این انحراف رهایى خواهند یافت.در زمینه حرمت استمنا و خودارضایى روایات متعددى است

1. امام صادق(ع): روز قیامت خداوند با شخص خودارضا گفت و گو نمى‏كند و از چشم خدا مى‏افتد.

2. رسول خدا(ص): لعنت خدا و ملائكه خداوند و تمام بشر بر شخص خودارضا.

3. رسول خدا(ص): كسى كه خودارضایى مى‏كند، ملعون است.

4. امام صادق(ع): خودارضایى گناه بزرگى است كه خداوند در قرآن از آن نهى فرموده است.

5. امام صادق(ع): براى كسى كه خودارضایى كند در قیامت عذاب دردناكى در نظر گرفته شده است.

ادامه دارد...

لینک منبع:http://www.rahva.ir/102/17113-89.html

نوع مطلب : داستان عبرت آموز ، 
برچسب ها : توهم عمل جنسی چه می کند؟،
لینک های مرتبط :
جمعه 6 مرداد 1396 07:53 ب.ظ
If some one wishes to be updated with hottest
technologies then he must be go to see this web site and be up to date daily.
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر

موضوعات
پیوندها
آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
امکانات جانبی
 
 
بالای صفحه
 
دوست یابی

.

داغ کن - کلوب دات کام